Święto Niepodległości - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święto Niepodległości

HISTORIA > 2013/2014

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada
W dniu 8 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Łużnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście:
Radni Gminy Łużna - przedstawiciele mieszkańców Łużnej: Pani Barbara Bielakiewicz,
Pan Rafał Janik, Pan Krzysztof Kotowicz, Pan Andrzej Klimek;
Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Dorota Habaj, Pani Małgorzata Rząca.  
Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły podstawowej oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…".
Pani Dyrektor Szkoły w swoim wystąpieniu z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości powiedziała:
"Droga do wolności nie była jednak łatwa ani prosta. Polacy wiele razy chwytali za broń aby zrzucić obce panowanie. Płacili za to więzieniem, emigracją, a nawet życiem. Naród nasz nigdy jednak nie pogodził się z niewolą i w końcu wywalczył niepodległość.
To dlatego dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Nikt nam nie zabrania nauki języka polskiego, historii czy geografii. Cieszymy się prawami o jakich nasi rodacy 100 lat temu nie mogli nawet marzyć. Ale mamy też wielki patriotyczny obowiązek pielęgnować pamięć o tych, którzy kiedyś dla naszego narodu i Ojczyzny poświęcili wszystko. O tym właśnie obowiązku przypominał nasz wielki rodak Jan Paweł II w słowach: "Naród, który traci pamięć - traci życie".
Następnie wystąpiła młodzież.
Przedstawienie artystyczne składało się z koncertu pieśni żołnierskich w wykonaniu chóru szkolnego przeplatanego prezentacją multimedialną, która przybliżyła historię bohaterskiej walki o niepodległość naszego kraju. Zaprezentowano nam piękną lekcję patriotyzmu.  Na zakończenie akademii wystąpił przedstawiciel zaproszonych gości - Pan Krzysztof Kotowicz, Radny Gminny Łużna, który wyraził podziękowanie za kultywowanie tradycji patriotycznej w Zespole Szkół w Łużnej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego