Aktualności

„Młodzież zapobiega pożarom”

25 lutego 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Biesnej. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Skiba i Bartosz Gryboś z klasy IV a, Nikola Kotowicz i Joanna Kawa z klasy V a oraz Jakub Gryboś i Oliwier Zawiślak z VIII a.
Rywalizując w dwóch grupach wiekowych, uczniowie musieli wykazać się niemałą wiedzą z szeroko pojętego zakresu ochrony przeciwpożarowej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy zmagali się z testem wyboru, po którym najlepsi w obu kategoriach przechodzili do etapu drugiego, w którym kolejno odpowiadali na pytania komisji.
Szczególne gratulacje należą się Dawidowi Skibie – uczniowi klasy IV a – za zajęcie III miejsca w grupie młodszych uczestników.
Zwycięzcy turnieju będą reprezentować naszą gminę w zmaganiach na etapie powiatowym.

Gratulujemy!


EC