PRZEDSZKOLE

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto tancerzy i miłośników sztuki jaką jest taniec. Muzyka i taniec towarzyszą przedszkolakom każdego dnia, jednak to właśnie 30 kwietnia chcieliśmy bardziej podkreślić i wzmocnić kulturę tańca wśród dzieci. Obchody tego święta przenieśliśmy na deski sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej. Podczas uroczystości przedszkolaki poznały historię oraz różne style tańca, wyruszając w podróż dookoła świata tanecznym krokiem. Dzieci z grupy Smerfy, Biedronki, Krasnale i Motyle zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, które rozwijały pod okiem Pani Renaty Tarsy – instruktor i choreograf tańca. Zaproszenie do udziału w obchodach Dnia Tańca przyjęły również dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Tuptuś” w Łużnej i zatańczyły piękny taniec hiszpański. Tańce ludowe wywodzące się z łużańskiej tradycji zaprezentował zespół “Spod Pustek”, a tańce standardowe i latynoamerykańskie  – tancerze z Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej. Na koniec uroczystości wszyscy artyści, młodsi i starsi, wspólnie zatańczyli Poloneza – najstarszy polski taniec narodowy.