Akcje charytatywne - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Akcje charytatywne

HISTORIA > 2013/2014

W ciągu pierwszego semestru uczniowie naszej  szkoły wzięli udział w trzech akcjach charytatywnych.
We wrześniu 2013 r. Samorząd Uczniowski prowadził akcje sprzedaży cegiełek w postaci pomocy dydaktycznych. Udało nam się zebrać kwotę 200 zł, która została przekazana Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” na specjalistyczne protezy palców dla podopiecznej Fundacji. W ramach wdzięczności otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami.
W grudniu 2013 roku prowadziliśmy w szkole zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych, książek, gier planszowych, maskotek i pieniędzy na IX Finał Akcji „Zostań Świętym Mikołajem” organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Nasi uczniowie okazali wielkie serce, gdyż udało nam się zebrać cztery duże worki darów i ponad 100 złotych. Nasza szkoła została uhonorowana tytułem Przyjaciela Świętego Mikołaja.
Październik i grudzień 2013 roku upłynął również pod znakiem akcji „Góra Grosza”, w której udział brali nauczyciele i uczniowie z klas I-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zebraliśmy kwotę 276,51 zł, która została przesłana do Towarzystwa Nasz Dom na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.
Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc serdecznie dziękuję i zachęcam do podejmowania dalszych działań.
A.G.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego