AKTUALNOŚCI - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI


K
lasa IV B pamięta


Dnia 24 października 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy IV B wraz  z wychowawcą udali się na cmentarz parafialny w Łużnej by zapalić znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Uczniowie uczcili pamięć Patronki Szkoły Podstawowej Anny Leśkiewicz oraz księdza prałata Józefa Zabrzańskiego.VII b na cmentarzu wojennym na wzgórzu Pustki

24 października 2019 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją Szkoły, uczniowie klasy VII b odwiedzili cmentarz wojenny nr 123 na Wzgórzu „Pustki". W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczcili pamięć poległych za Ojczyznę w 1915 roku. Zapalili znicz pamięci między innym na mogile łużnianina Michała Stępnia, który zginął ok.2kilometry od domu. T. Ż.


Pustki cmentarz wojenny nr 123 - klasa 7a


W dniu 22 października klasa 7a z wychowawczynią odwiedziła lokalne miejsce pamięci-  Cmentarz wojenny nr 123 – Łużna-Pustki.
Tematem lekcji wychowawczej było zgłębienie historii tej nekropolii. Korzystając z różnych materiałów analizowaliśmy listę nazwisk żołnierzy z czasów I wojny światowej oraz lokalizację ich pochówku.

Zapalając znicze oddaliśmy cześć wszystkim poległym, bez względu na ich przynależność religijną, narodowościową oraz po której stronie walczyli.


Cmentarz komunalny w Łużnej

Dnia 22 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą VII b wybrali się na cmentarz w celu odwiedzenia i uporządkowania grobów zasłużonych zmarłych. Wspólnie zadbaliśmy o porządek na grobie naszej Patronki szkoły Anny Leśkiewicz, niedawno zmarłego ks. Józefa Zabrzańskiego oraz Jana Turskiego, walczącego w II wojnie światowej. Zapaliliśmy znicze na zapomnianych grobach.Cmentarz w Łużnej - klasy I-III

W ramach akcji ,,Szkoła pamięta” uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, miejscowych bohaterów, którzy zasłużyli na pamięć w naszej społeczności. Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty także pod Tablicą Pamiątkową, upamiętniającą bohaterów II wojny światowej. Widnieje na niej wymowny napis: CHWAŁA  WAM – PRZYKŁAD NAM”.


Zajęcia w terenie z panią leśnik


Leśnicy zajmują się nie tylko prowadzeniem gospodarki leśnej lecz także edukowaniem społeczeństwa. W celu w dniu 15 października 2019 r. odwiedziła nas p. Jadwiga Cieśla z Nadleśnictwa Zagórzany.
Czwartoklasiści-uczniowie koła ekologicznego pod opieką nauczycieli wyruszyli na dwugodzinne zajęcia przyrody na terenie Pustek.
Pani leśnik przeprowadziła zajęcia warsztatowe ze znajomości zasad zachowywania się w lesie oraz rozpoznawania drzew i krzewów leśnych.   O zainteresowaniu tematem świadczyło wiele zadawanych pytań.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątek- pomocy naukowych do wykorzystania nie tylko na lekcjach przyrody.
Dla wszystkich była to wspaniała i pouczająca lekcja przyrody na świeżym powietrzu.


26 września 2019 r. uczniowie koła ekologicznego pod opieką nauczyciela z zapałem przystąpili do akcji „Ekologiczno- Odblaskowe Sprzątanie Świata”.
Jej celem było kształtowanie nawyków ekologicznych, działanie na rzecz ochrony środowiska, promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji, pamiętając przede wszystkim                             o bezpieczeństwie.
W związku z tym uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, worki i rękawiczki.

Gratulacje dla młodych- Odblaskowych Ekologów!

Zobacz nasze odblaskowe działania


LEKCJA PRZYRODY Z PANIĄ LEŚNIK


              Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łużnej mieli okazję spacerować po lesie nie wychodząc z sali lekcyjnej. Wszystko to za sprawą pani leśnik Jadwigi Cieśla z Nadleśnictwa Gorlice, która odwiedziła nasza szkołę   14 maja 2019 r.
    Spotkanie to miało na celu zapoznanie uczniów z zawodem leśnika, zasadami planowanej gospodarki leśnej oraz roli lasu jako miejsca życia zwierząt, produkcji drewna i wypoczynku.
Pani Cieśla w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła 2- godzinne zajęcia urozmaicone prezentacjami, krótkim filmem, zajęciami ruchowymi, kartami pracy, grą memory. Nie było mowy o nudzie! Aktywność uczniów została nagrodzona wieloma upominkami.
Ta wizyta była  dobrą okazją do propagowania proekologicznych zachowań uczniów.
                     Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku. BS


MAM TALENT

Dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej Dzień Dziecka upłynął na odkrywaniu talentów.
W IV edycji Przeglądu Małych Form Scenicznych wzięło udział 38 uczniów. Prezentowali oni różne formy artystyczne: taniec, śpiew, recytacja wierszy, gra na instrumentach muzycznych takich jak: skrzypce, trąbka, gitara oraz saksofon. Podziwiać także mogliśmy galerię sztuki  prac plastycznych  naszych najzdolniejszych malarzy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz wziął udział w loterii fantowej. Zabawa była bardzo udana. Wszystkich zdolnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym przeglądzie talentów.
A.G.


Wycieczka na Ziemię Sandomierską
W dniu 12 maja 2017 uczniowie klas drugich udali się na szkolną wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza i Ujazdu.
W Baranowie zwiedziliśmy zamek, piękny obiekt architektury renesansowej, w Sandomierzu Katedrę, Zbrojownię i Basztę, natomiast w Ujeździe ruiny pałacu Krzyżtopór –  powstałego w pierwszej połowie XVII wieku. Pałac otoczony fortyfikacjami bastionowymi był to największą budowlą pałacową w Europie, zanim powstał Wersal. Pogoda, mimo wyjazdu z Łużnej w obfitej ulewie, dopisała podobnie jak i humory.WYCIECZKA KLAS TRZECICH GIMNAZJUM DO KRAKOWA I OŚWIĘCIMIA

W czwartek, 4 maja 2017 r. klasy trzecie gimnazjum pojechały na całodniową wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia. O godzinie 6:40 uczestnicy zebrali się przed szkołą i po sprawdzeniu obecności wyruszyli w drogę.  Po prawie trzygodzinnej podróży autobus zatrzymał się na parkingu przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie odświeżyli swoje umysły spacerując po parku uniwersyteckim, aby następnie przez półtorej godziny oglądać doświadczenia chemiczne przygotowane przez jednego z wykładowców uczelni. Dotyczyły one energii w reakcjach chemicznych. Następnie wyruszyli w kierunku centrum handlowego Bonarka – tam mogli zjeść obiad i zrobić drobne zakupy. O godzinie 14:00, pożegnani przez deszcz, opuścili Kraków. Po ponad dwugodzinnej podróży dotarli do najważniejszego punktu wycieczki, czyli Oświęcimia. Zostali podzieleni na dwie mniejsze grupy i przez dwie i pół godziny zwiedzali muzeum Auschwitz-Birkenau. Czytaj więcej: sprawozdanie 1 i 2

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2017

W dniu 25 kwietnia bieżącego roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu odbyły się powiatowe eliminacje  XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Turniej składał się z 3 etapów: rozwiązywania testu z przepisów ruchu drogowego, sprawdzania wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz przejazdu rowerem przez tor  11 przeszkód

Turniej ma na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Nasza szkolna reprezentacja w składzie:
Justyna Kurcab
Weronika Kozioł
Sylwia Żelazny

zajęła 7 miejsce spośród szkół gimnazjalnych. Trudny tor przeszkód nie pozwolił utrzymać uzyskanej dobrej punktacji z testu i pierwszej pomocy.
Gratulujemy, a szczególnie odwagi!

KONKURS PLASTYCZNY „MARZENIA Z SKO”

26 stycznia 2017 roku, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów należących do SKO – „Marzenia z SKO”. Celem konkursu było uświadomienie, że nawet najmniejsze kwoty odkładane systematycznie mogą pomóc w zrealizowaniu marzeń.
Na konkurs wpłynęło 33 prace, na których uczestnicy przedstawiali wymarzone gry, sprzęty, zabawki, wakacyjne wycieczki. Jury nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce:  Magdalena Piszczek - kl. I a
                  Paweł Klimek - kl. II b
                  Krzysztof Burkot - kl. III b

II miejsce: Aleksandra Kawa - kl. I a
                  Dominika Dyl - kl. II b
                  Adam Cieśla - kl. III a

III miejsce:
  Anna Machowska - kl. I a
                   Grzegorz Rząca - kl. II a
                   Klaudia Ciulis - kl. III a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów SKO.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole 24 stycznia 2017 r. Na wstępie Pani Dyrektor mgr inż. Monika Skrobot przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.
Na pięknie udekorowanej scenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej  dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Mali artyści z przejęcie odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej, zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.


„Bajkowy Mikołaj”
Dnia 5 grudnia 2016 r. uczniowie klas IIb i IIIb wybrali się do Bajkolandu w Nowym Sączu. Przez dwie godziny, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, bujaków i autek dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły im wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu, rozwijały kontakty i relacje koleżeńskie. Podczas wesołej zabawy dzieci usłyszały głośny dzwonek - to Mikołaj obwieścił swoją wizytę. Dzieci powitały Mikołaja piosenką. Wszystkie były grzeczne, więc otrzymały prezenty. Mikołaj obiecał, że przyjdzie ponownie w przyszłym roku
.


Andrzejki”

W dniu 21.11.2016 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas I – III. Zabawę uświetniła muzyka współczesna i disco – polo  która zapewnił uczeń gimnazjum Adam Podwika. Wszyscy bawili się doskonale, wspólne tańce sprawiły dzieciom wiele radości i  z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas zabawy.Rajd w Wysowej


W dniach 11-12.05.2016r. klasa VI a była na rajdzie pieszym w Wysowej i okolicach.Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc .
Ten udany rajd zostanie im w pamięci na wiele lat. Dopisała pogoda
i humory!!!    SK

„Mały Mistrz”
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła realizuje program „Mały Mistrz”.
Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w 6 kategoriach

  • Rowerzysty turysty

  • Gimnastyka tancerze

  • Saneczkarze, narciarze, łyżwiarze

  • Lekkoatlety

  • Piłkarze

  • Pływaka wodniaka.

Celem programu jest zachęcenie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności fizycznej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych (orientacja przestrzenna, szybkość reagowania, równowaga, różnicowanie ruchów i rytmizowanie), mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka, monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów.
Bardzo ważnym elementem programu jest zintegrowanie zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.
W programie biorą udział klasy pierwsze. Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


„W krainie Narnii”
15 listopada 2015 roku uczniowie klasy 4 i 5a, za sprawą aktorów Współczesnego Teatru w Krakowie, mieli wspaniała okazję przenieść się w magiczny świat przyjaznych nimf, faunów i groźnych olbrzymów. W sali Gorlickiego Centrum Kultury odbył się spektakl teatralny oparty na kultowej powieści Clive’a Staplesa Lewisa. Historia znana przez wszystkie dzieci, tym razem została opowiedziana w nowy, zaskakujący sposób. Barwne stroje, efekty świetlne i dźwiękowe przeniosły widzów do świata za drzwiami starej szafy, gdzie czwórka dzieci u boku lwa Aslana stawiała czoła złowrogiej czarownicy. Uczniowie przeżyli prawdziwie bajkową podróż poznając siłę rodzinnych więzi, wierności i poczucia odpowiedzialności.
A.G.
Dzień Rodziny w naszej szkole w obiektywie aparatu.

Zabawy  z  książką

Na zakończenie roku szkolnego 2014/2015 bibliotekarka Zespołu Szkół w Łużnej przygotowała zajęcia dla dzieci z klas 1 a, b Szkoły Podstawowej, w których uczestniczyli również rodzice.
Zajęcia miały na celu:
 Podsumowanie wiedzy o bibliotece zdobytej przez najmłodszych czytelników w ciągu roku szkolnego.
 Przedstawienie propozycji różnych zabaw z wykorzystaniem znajomości treści książek dla dzieci lub tylko tytułów, a w
  które można się bawić w czasie deszczowych  lub bardzo upalnych dni wakacji.
Zaproponowane zabawy, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice, wychowawcy klas - p. Lucyna  Niemiec i p. Magdalena Pyrek oraz Pani Dyrektor  Monika Skrobot to:

 Przedstaw jak się czujesz za pomocą barw,
 Zgadnij o kim opowiadam
 Ukryte tytuły
 Kojarzenie różnych rekwizyty z tytułem książki, np. pierniczki w czekoladzie.
 Nauczyciel bibliotekarz zaproponował opracowanie wakacyjnego pamiętnika w różnych kształtach, przykładowo
     lodowego rożka  lub piłki.
Jak widać na zdjęciach dobrze się bawiono.
Wspólne spotkania zakończyły słodycze dla wszystkich uczestników zajęć.
                                                                                                                                   Barbara Bańdur

                                                                                                                               Łużna, 23 czerwca 2015
Wycieczka klas piątych i szóstej do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Na podbój RABKOLANDU

Święto Patrona Szkoły     Zgodnie z wieloletnią tradycją w  ostatni tydzień  maja nasz  szkoła świętuje Dzień Patrona.  W tym roku uroczystość  odbyła  się  29 maja.  Uroczysty apel, w którym udział wzięli  wszyscy uczniowie, składał się z czterech części.
  W części pierwszej nastąpiło przekazanie  opieki nad  sztandarem. Dotychczasowi opiekunowie – uczniowie klasy  szóstej, przekazali sztandar uczniom klas piątych. Jednak nim to nastąpiło, nowe poczty sztandarowe złożyły uroczyste złożyły uroczyste  ślubowanie.
   W drugiej  części uczniowie klas piątych przypomniały wszystkim postać  Patronki – Anny Leśkiewicz.  Życiorys ilustrowała poezja wyrecytowana przez przedstawicieli klas piątych, szóstej oraz klasę 4b. Pięknym uzupełnieniem tej części był koncert piosenek ludowych w wykonaniu Julii Król i Maksymiliana Ćwiklika  z kl.5a oraz uczniów z klasy 2, przygotowany pod kierunkiem pani Jadwigi  Hudzik.


  Część trzecią, nawiązującą do pracy Patronki, była inscenizacja „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”.  Mini  spektakl przygotowali i przedstawili uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem pani Lucyny Niemiec. Po przedstawieniu wszyscy  uczniowie klas pierwszych zostali pasowani  na czytelnika. Aktu pasowania dokonała Dyrektor  Zespołu Szkół pani Monika Skrobot.
  W ostatniej części   Dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Skrobot podsumowała pracę pocztów sztandarowych, pełniących swoją służbę od maja 2014 do maja 2015 roku. Uczniowie ci wielokrotnie uczestniczyli w uroczystościach szkolnych a także wielokrotnie godnie reprezentowali Szkołę na  uroczystościach wiejskich, gminnych, a także wojewódzkich.

Pochwałę  Dyrektora otrzymali:


Zuzanna Dziki, Karol Powałka, Dorota Jędrusiak, Barbara Franiak, Jakub Marszał,
Stefania Joniec, Aleksandra Klajn, Dawid Pabis, Sabina Dyl.  
                                 


Program  przygotowały
                 pani Barbara  Bańdur  i Teresa Żmijowska.


Wycieczka szkolna do Ogrodzieńca i Krakowa

20 maja 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką nauczycieli  uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca i Krakowa. Mimo niesprzyjającej, burzowej aury wycieczka przebiegała zgodnie z planem.
O godzinie 6.oo uczniowie wyjechali autokarem spod szkoły w kierunku miejscowości Podzamcze, gdzie spotkali się z przewodnikiem i rozpoczęli zwiedzanie drewnianej, słowiańskiej osady na Górze Birów, jaskini u stóp Birowa- schronienia człowieka pierwotnego oraz bunkrów i umocnienień poniemieckich z czasu II Wojny Światowej w okolicy Suchego Połcia.  Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin gotycko-renesansowego Zamku Ogrodzieniec, które leżą na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd.
O godzinie 14.30 uczniowie udali się w drogę do Krakowa na projekcję filmu 3D Avengers 2 - Czas Ultrona  w kinie IMAX. O godzinie 19.30 Kraków pożegnał nas ogromną ulewą a burze towarzyszyły nam przez cała drogę powrotną do Łużnej.


„ZOSTAŃ POLIGLOTĄ”
7 maja 2015 roku w naszej szkole  już po raz trzeci odbył się konkurs mówienia po niemiecku i angielsku.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, gdyż chęć  sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych zgłosiło 18 uczniów. Konkurs miał charakter podobny do ustnej matury z języków obcych. Uczniowie wykazali się niezwykłą płynnością w mówieniu zarówno w języku angielskim i niemieckim.
Nauczyciele języków obcych gratulują wysokich wyników.
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE IMIĘ I NAZWISKO SUMA PUNKTÓW
1. Witkowska Martyna 94
2. Cieśla Agnieszka 92
2. Kopek Dominik 92
3. Mazur Anna 91 W dniu dzisiejszym (1 maja 2015) o godz.14:00, w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia przez wojewodę małopolskiego Jerzego Millera, Krzyża Zasługi dla p. Zbigniewa Majchra za opiekę nad cmentarzem wojennym z I Wojny Światowej. Również otrzymał podziękowania, symboliczne upominki i kwiaty od Wójta Gminy Łużna- p.Kazimierza Kroka i dyrektora Zespołu Szkół w Łużnej- p. Moniki Skrobot. Dla uświetnienia uroczystości wystąpił chór szkolny. W spotkaniu wziął udział Starosta Powiatu Gorlickiego p. Karol Górski, przedstawiciele Klubu "Fratres" Z włoskiej Massarosy, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz radni Gminy Łużna.

Sprawdzian w klasie VI Szkoły Podstawowej

21 uczniów klasy szóstej zmagało się 1 kwietnia 2015 r. z zadaniami zawartymi w części I (język polski i matematyka) oraz w części II (język angielski).
Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów,
   a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.


IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla szkół podstawowych

W dniu 31 marca w naszej szkole odbył się etap gminny konkursu ekologicznego „Formy ochrony przyrody w Małopolsce”.
Uczestniczyły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Biesnej, Zespół Szkół w Łużnej SP nr 1, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łużnej SP nr 2, Zespół Szkół w Szalowej, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Łużańskiej.
Wśród laureatów etapu gminnego zakwalifikowanych do etapu powiatowego znaleźli się uczniowie: I miejsce Gabriela Cieśla- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łużnej SP nr 2, II miejsce Sebastian Firlit- Szkoła Podstawowa w Biesnej, III miejsce Karol Traciak- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łużnej SP nr 2.
Gratulujemy!

Wielkanocne stroiki

Uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Barbary Bańdur, p. Alicji Jędrzejowskiej i p. Marty Gierałt przygotowali w bibliotece szkolnej piękne wielkanocne ozdoby: stroiki, pisanki oraz palmy.
Zebrane pieniądze Szkolne Koło Caritas przeznaczy dla najuboższych rodzin z naszej parafii oraz na zakup strojów regionalnych dla uczniów naszej szkoły.


"Zielono mi” czyli Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole


20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w kolorowych, wiosennych strojach przywitali wiosnę, biorąc udział w akcji „Sprzątania Świata”.
Celem tej akcji jest propagowanie i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska, zwłaszcza poprzez nieśmiecenie i racjonalną gospodarkę odpadami.
Dzięki dobrym warunkom atmosferycznym uczniowie mogli w tym dniu obserwować częściowe zaćmienie słońca.


ZABAWA KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWA

W dniu 12 lutego 2015 r. odbyła się zabawa dla uczniów klas I- VI SP. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań opiekunek zorganizował szereg różnych zabaw oraz konkurs na najciekwszą maskę karnawałową.
W tej konkurencji I miejsce zajął Paweł Jędrzejowski- kl. 5a, II miejsce- Julia Król- kl. 5a, III miejsce- Weronika Papciak- kl. 4b. Nagrodę specjalną otrzymała Katarzyna Rząca- kl. 4a (maska najlepiej ukrywająca twarz).
Również pani Barbara Bańdur zaproponowała uczniom zabawę w „Literackie pary”. Uczniowie dobierali się w pary zgodnie z imionami bohaterów literackich.
Nie zabrakło też okazji do przekazania uczniom kartek walentynkowych.


„Podziel się sercem”

W Zespole Szkół w Łużnej  w lutym miała miejsce  akcja „Podziel się sercem” .  Uzyskany dochód to 264 zł.
Dziękuję rodzicom, przede wszystkim Pani Dorocie Habaj i Annie Żelazny, które przygotowały piernikowe serca do sprzedaży.
Uczniowie posiadający szczęśliwe numerki wygrali nagrody w postaci srebrnej biżuterii.
Nagrody główne to dwa srebrne pierścionki, które wygrali uczniowie:
Aleksandra Klajn nr 17
Kamil Michalec nr 177
Ponadto do wygrania były kolczyki i dwie srebrne przywieszki. Trafiły do:
Kornelii Kuk nr 50
Eweliny Jędrzejowskiej nr 114
Izabeli Płaczek nr 173
   Dziękuję wszystkim, którzy kupili piernikowe serce i tym samym wspomogli przedsięwzięcie szkolne tzn. Konkursy z okazji stulecia Bitwy pod Gorlicami. Szczególnie dziękuję rodzicom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji.
                                                                                      
                                                  Maria Biskup


Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 1 w Łużnej


 Dnia 22 stycznia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez uczniów klas I –III Szkoły Podstawowej Nr 1  im. Anny Leśkiewicz w Łużnej.
„Kochamy Was całym sercem” – tymi słowami rozpoczęła uroczystość Pani Dyrektor Szkoły – mgr inż. Monika Skrobot. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie, myślą i troszczą się o swoje wnuki. To codziennie ich pociechy potrzebują od nich wsparcia, a babcia i dziadek są ukochanymi osobami, na których zawsze można polegać.
Przedstawiając różnorodne wiersze, piosenki, zabawne scenki dramowe uczniowie wyrazili swoją wdzięczność i pokazali jak ważne miejsce w sercu każdego z nich zajmują dziadkowie. Ponadto wykonali piękne kolędy i pastorałki. Koncertowali na instrumentach dętych i klawiszowych. Złożyli dziadkom serdeczne życzenia, odśpiewali gromkie: „Sto lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor. Podziękowała uczniom, wychowawcom, rodzicom, pracownikom GOK-u za duże zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości i życzyła dziadkom dużo zdrowia, pomyślności, aby wnuki dostarczały  im wiele radości i poczucia dumy.  


Konkursy przedmiotowe

W październiku i listopadzie 2014 roku odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych  organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.      DW

NAZWA KONKURSU

LICZBA UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ

Biblijny Konkurs Tematyczny
„Z DOBRĄ NOWINĄ PRZEZ ŻYCIE”

6

Przyrodniczy Konkurs Tematyczny
„SKARBY PRZYRODY I ICH OCHRONA”

19

Małopolski Konkurs Matematyczny

2

Akcja „Świąteczne Pierniki”
               Po raz drugi w naszej szkole w grudniu została przeprowadzona powyższa akcja, podczas której mogliśmy liczyć na wsparcie Rady Rodziców naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży pierniczków w kwocie 805 zł  zostanie tym razem przeznaczon
y na organizację konkursów związanych z  obchodami stulecia Bitwy pod Gorlicami.
Składam podziękowania wszystkim uczniom, którzy złożyli przysłowiową „złotówkę” na produkty oraz rodzicom, którzy upiekli wspaniale ciasteczka i przygotowali je do sprzedaży.
Pani Dorota Habaj

Pani Jolanta Środulska
Pani Bernadetta Jerzak                                                                                                               
Pani Katarzyna Pater                                                                                                                       
Sylwia Żelazny kl. IC                                                                                               

Mariola Pawłowska kl. IIIC                                                                                                 
Gabriela Wojtas kl.4b                                                                                                      
Aleksandra Klajn kl6                                                                                                    
Wioleta Bara kl. IIIC                                                                                                                       
Bartłomiej Grabiec  5a                                                                                                                  
Sabina Dyl 6
Wyrażam wdzięczność za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia  – Maria Biskup


ŚWIĄTECZNE STROIKI

Od początku grudnia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Barbary Bańdur i p. Alicji Jędrzejowskiej pracowali w bibliotece szkolnej przygotowując świąteczne stroiki.  

Akcja ta została zorganizowana z inicjatywy „Szkolnego Koła Caritas”. Stroiki te były sprzedawane zarówno w naszej szkole, jak też przed wejściem do Kościoła Parafialnego w Łużnej.

Uzyskane środki zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii jak też na zakup strojów regionalnych.

SPRAWOZDANIE ZE „SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKIEM”

 14 listopada 2014r. do naszej szkoły przyjechał pan Ryszard Stabach, znany podróżnik z prelekcją o Palestynie i Izraelu.
Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej. Udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Pan Ryszard w ciekawy sposób opowiadał o życiu, codziennych obowiązkach tamtejszych ludzi, pokazując ich kulturę i zwyczaje.  Dodatkową atrakcją był pokaz multimedialny, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć to, o czym mówił.                  
Na koniec nasz prelegent pokazał pamiątki przywiezione z tamtych terenów. Były to elementy stroju, odłamki solne z Morza Martwego.
Pan Stabach odpowiadał na pytania uczniów, ale też sam je zadawał.                                                                                                                             „Spotkanie z podróżnikiem” okazało się ciekawym doświadczeniem,  które zainteresowało wszystkich.
                 Uczniowie klasy VI SP w ramach lekcji języka polskiego
.

Pasowania czas
Dnia 30.10.2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszoklasistów i  zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor mgr inż. Monika Skrobot. W tak doniosłym dniu nie zabrakło baśniowego akcentu. Dobra wróżka, która pojawiła się przed uczniami, zabrała ich do czterech krain: Śpiewu, Miłości, Nauki i Mądrości. Tam pierwszoklasiści wykazując się różnymi umiejętnościami, jak na prawdziwych uczniów przystało, zdobyli symbole poszczególnych krain. Były nimi: klucz wiolinowy, serce, sowa, książka. Po części artystycznej uczniowie w obecności nauczycieli i zgromadzonych gości złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr1 im. A. Leśkiewicz w Łużnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, skromne upominki oraz książeczki SKO z wkładem. Następnie dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


II MIĘDZYGIMNAZJALNA LIGA SIATKÓWKI DZIEWCZĄT - I turniej w naszej szkole.
10.11.2014r. w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbył się I turniej II MIĘDZYGIMNAZJALNEJ LIGII SIATKÓWKI DZIEWCZĄT.
Organizatorem tej Ligii jest Szkolny Związek Sportowy Gminy Gorlice. Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy 6 drużyn z naszego powiatu: Szymbark, Szalowa, Klęczany, Kobylanka, Brunary, Zagórzany.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor mgr inż. Monika Skrobot.
Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
1. Agnieszka Waląg
2. Joanna Ziomek
3. Gabriela Stępień
5. Angelika Kotowicz
6. Anna Rafa
7. Natalia Podsadowska
8. Wiktoria Dyl
9. Patrycja Semla
Po wygranym meczu z Szalową (2:1) i przegranym z Szymbarkiem (0:2) zajęliśmy ostatecznie II miejsce w dywizji "A".

System punktacji Ligii opiera się na 5 turniejach siatkarskich, a więcej informacji można znaleźć na stronie: http://galps.gorlice.pl            
Naszym siatkarkom życzymy w następnym turnieju zwycięstwa z Szymbarkiem i awansu na I miejsce tabeli.
POWODZENIA!!!
    D.T.   


Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 11 listopada 2014 grupa uczniów Zespołu Szkół w Łużnej wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej. Przedstawili montaż poetycki, który został wzbogacony patriotycznymi piosenkami i pieśniami w wykonaniu chóru „Cantabile” pod dyrekcją Pana Jana Wypaska
. Grupę recytatorską stanowili uczniowie z I i II klas Publicznego Gimnazjum w Łużnej: Zuzanna Klimek (Ia), Ewelina Bartyzel, Weronika Bureś, Agnieszka Cieśla, Justyna Kurcab, Bartłomiej Rafa (wszyscy z kl. I b), Wiktoria Dyl, Laura Habaj (kl. I c), Natalia Kotowicz, Anna Mazur, Anna Rafa, Anna Rybczyk (z kl. II b), Weronika Magiera, Kacper Grabowski (kl. II c). w uroczystości uczestniczył Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Anny Leśkiewicz w Łużnej w składzie: Zuzanna Dziki, Karol Powała, Stefania Joniec.
Wszyscy uczestnicy uroczystości: Wójt gminy Łużna, Dyrektorzy Szkół, Księża oraz licznie przybyli mieszkańcy Łużnej i okolic, otrzymali biało-czerwone rozety narodowe, wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Łużnej. Jak zapowiadały plakaty, spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem piosenek.
W środę, 12 listopada montaż został przedstawiony w naszej szkole, a wzbogacił go występ „odrodzonego” chóru szkolnego, złożonego z uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej i 9 uczennic z klas III a,b Gimnazjum. Występ chóru przygotował i poprowadził Pan Dariusz Tarsa.
Oprawa plastyczna obydwu uroczystości to praca i dzieło Pani Marty Gierałt. Za całość odpowiadali: p. Teresa Żmijowska, p. Bogdan Turski i p. Barbara Bańdur.  BB

 Program prócz faktów historycznych zawierał poezję oraz piosenki patriotyczne. Uczniowie swoim występem nadali wydarzeniu podniosły ton i ukazali zebranym gościom jak ważnym świętem dla każdego Polaka jest Święto Niepodległości. Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły mgr inż. Monika Skrobot, wyprowadzając sztandar i dziękując za przygotowanie uroczystości.„DZIEŃ SPÓDNICY”

Dzień 30 października 2014 został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej „Dniem Spódnicy”.
Wszystkie dziewczyny z klas IV- VI oraz panie opiekunki SU p. Iwona Misiołek i p. Iwona Tajak nosiły w tym piękne, kolorowe spódnice.
Czekamy na kolejne propozycje!

Świętowanie w bibliotece.
Jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym czasie w naszej szkolnej bibliotece odbywały się dodatkowe zajęcia poświęcone książce  i czytelnictwu. W tym roku uczestniczyli w nich uczniowie od przedszkola do…. klas gimnazjalnych.
Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wierszy Wandy Chotomskiej, która 26 października obchodziła swoje kolejne urodziny, które?- proszę sprawdzić.
Uczniowie 3 klasy Szkoły Podstawowej mieli okazję oglądać egzemplarz książki wydanej w 1775 roku, będącej prywatną własnością nauczyciela bibliotekarza.
Świętowanie to również nauka, tak  właśnie w obchodach ISLM 2014 uczestniczyli uczniowie klas 5, pracując z różnymi słownikami. Nawet musieli wykonać zadanie domowe! Natomiast uczniowie I klas Gimnazjum, już bez zadania domowego przypominali sobie funkcję literatury popularnonaukowej.
Na zakończenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zgodnie z naszą biblioteczna tradycją, uczniowie z 4 klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie o tytuł „Mistrz Pięknego Czytania”. W tym roku w konkursie wzięło udział 16 uczniów:
1. Emilia Pabis,  Kl. 4 a
2. Weronika Buraś, Kl. 4 a
3. Filip Habaj,  Kl. 4 a
4. Ewa Łazarek, Kl. 4 a
5. Monika Tokarz Kl. 4 b
6. Dawid Koperniak, Kl4 b
7. Rafał Więcek, Kl. 4 b
8. Damian Rafa, Kl. 4 b
9. Jan Serafin, Kl. 4 b

10. Joanna Rząca, Kl. 4 b

11. Joanna Cebula, Kl. 4 a
12. Sylwia Wojtas, Kl. 4 b
13. Małgorzata Pater, Kl. 4 b
14. Weronika Mazur, Kl. 4 a
15. Katarzyna Rząca , Kl. 4 a
16. Urszula Janas, Kl. 4 a

Uczestnicy konkursu musieli odczytać, bez wcześniejszego przygotowania, fragment tekstu książki Edith Nesbit: Pięcioro dzieci i „coś”. Umiejętności dzieci oceniały panie: Maria Biskup, Karolina Janik- Baran, Agnieszka Guzik.  Tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” w roku szkolnym 2014/2015 uzyskała uczennica klasy 4 a Weronika Mazur .
Zakończyliśmy obchody Miesiąca Bibliotek, ale rok 2014 to” Rok Jubileuszu – Rok Czytelnika”. Przed uczniami kolejne niespodzianki. Wystarczy przyjść do biblioteki.
 Barbara Bańdur


Teatr
W dniu 27 października 36 uczniów z klas IV- VI Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć w GCK- Gorlice spektakl pod tytułem „Pan Twardowski- Tajemnice polskich legend”.
Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie w zabawny sposób przedstawili losy Pana Twardowskiego oraz jego znajomość z Diabłem.  
Przeczytaj opinie uczniów po obejrzeniu spektaklu, przekazane na lekcjach języka polskiego:

W dniu 27 października 2014 r. pojechaliśmy do Gorlickiego Centrum Kultury na spektakl pod tytułem „Pan Twardowski. Tajemnice polskich legend”. Spektakl zaczął się o godzinie 1145, a skończył o godzinie 12
:35.
Bardzo mi się podobały występy aktorów. Artyści przyjechali z Teatru Współczesnego w Krakowie. Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie.

Julia Tomasik kl. 5a
W przedstawieniu „Pan Twardowski” grało kilku aktorów, którzy przedstawiali wielu bohaterów: Pana Twardowskiego, Maćka, lokaja, króla, kwiaciarkę. Sam spektakl wywarł na mnie pozytywne wrażenie, ponieważ były śmieszne sceny oraz momenty lekkiej grozy. Najbardziej podobała mi się postać kwiaciarki oraz diabła. Nie podobało mi się zachowanie publiczności.
Moim zdaniem przedstawienie podobało się wszystkim uczniom naszej szkoły.

Monika Horowska kl. 5a

Spektakl ten odegrali aktorzy z Krakowa i widać było, że mają doświadczenie. To wystąpienie podobało mi się bardzo ze względu na wkład pracy, zapamiętanie tekstu, zdolność udawania tych wszystkich emocji. Warto też zwrócić uwagę na odpowiednie przedstawienie tego, jak wielka jest moc Boga. Aspekty plastyczne, typu oświetlenie było równie profesjonalne jak sami aktorzy, którym można pozazdrościć umiejętności i sposobu w jaki poruszali się na scenie.
Cieszę się, że miałem okazję podziwiać tak wspaniałą grę.
Piotr Zborowski kl. 5a


Zaprzysiężenia Samorządu
W dniu 13 października 2014 r. w Szkole Podstawowej  odbyła się uroczystość Zaprzysiężenia Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/ 2015.
Skład Samorządu Uczniowskiego:
• przewodnicząca: Julia Król

• zastępca: Weronika Mazur

• członkowie: Barbara Franiak, Aleksandra Klajn, Paweł Jędrzejowski, Gabriela Skrobot, Natalia Wojtas, Gabriela Wojtas, Małgorzata Pater, Urszula Janas.

Uroczystość ta była również okazją do podsumowania akcji selektywnej zbiórki odpadów, przeprowadzonej w roku szkolnym 2013/ 2014 w klasach IV- VI. / patrz: Zbiórka odpadów/.

    W dniu 28 czerwca 2014r poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości   podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania  kamienia węgielnego pod Gontynę na cmentarzu wojennym na Pustkach.  Uroczystość odbyła się w setną rocznicę zamachu na życie Arcyksięcia Franciszka Ferdynanda – austriackiego następcy tronu. Wydarzenie to było bezpośrednią przyczyną wybuchu pierwszej wojny światowej , wojny podczas której 2 maja 1915 roku doszło do bitwy o wzgórze Pustki.  Bitwa ta była częścią operacji państw centralnych, zwaną przełamaniem frontu pod Gorlicami.  Pomnikiem tamtej historii są dwa cmentarze wojenne położone na wzgórzu Pustki. Łącznie spoczywa na nich 1200 żołnierzy obydwu stron.      
W uroczystości, której gospodarzem był Wójt gminy Łużna – Pan Kazimierz Krok -  wzięło udział wielu znamienitych gości  z kraju i z zagranicy, mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele szkół i  organizacji z terenu naszej gminy.

     JD                                  zobacz więcej na Łużna Info

,,Małopolskie SOS 3D w edukacji i sporcie"Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie ,,Małopolskie SOS 3D w edukacji i sporcie". Zgodnie z założeniami projektu przeprowadzono zajęcia gimnastyki korekcyjnej, które  wzbogacono o system  ćwiczeń osiowo- symetrycznych- Urszuli Hoppe. W zajęciach uczestniczyło 8-oro uczniów z klas czwartych.Na lekcjach wykorzystano nietypowe przybory ( ramki, L-ki duże, L-ki małe ,Z-tki oraz laski), które umożliwiały ćwiczącym utrzymanie skorygowanej pozycji wyjściowej,zapewniały poczucie równowagi ciała i ruchu oraz pozwoliły uzyskać równoczesną korekcję postawy ciała jednocześnie we wszystkich płaszczyznach.
Ćwiczeniom towarzyszyła relaksacyjna muzyka, która zapewniła ćwiczącym odprężenie psychomotoryczne. Po każdych zajęciach prowadząca otrzymywała od swoich podopiecznych informację zwrotną dotyczącą ich  samopoczucia podczas ćwiczeń.

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w szkole podstawowej przywitaliśmy pod hasłem „Ekologicznie witamy wiosnę”. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy strój wiosenny wykonany z papieru i plastiku, w którym wykazali się ogromną inwencja twórczą.
Pierwszą Miss Wiosny została Gabriela Skrobot, strój której projektowała klasa IV B, pierwszą  Wicemiss została Weronika Kozioł z klasy VI B, a drugą Wicemiss-Klaudia Ligęza z klasy VI A.
W konkursie plastycznym na plakat promujący segregację odpadów oraz w konkursie literackim na zabawną rymowankę o wiośnie zwyciężyła klasa VIB.
Wszystkie konkurencje oceniała komisja w składzie:
mgr inż. Monika Skrobot-przewodnicząca
mgr Barbara Bańdur
Joanna Rząca

Podsumowaniem konkursów był pokaz mody wiosennej, prezentacja prac plastycznych i zabawnych rymowanek wiosennych połączona z zagadkami, rebusami i konkurencjami sportowymi o tematyce wiosennej. Każda klasa otrzymała upominki w podziękowaniu za ogromny wkład pracy, jaki włożyła w przygotowania do przywitania pierwszego dnia wiosny.
Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości i stał się źródłem wielu przeżyć i satysfakcji jego uczestników.
    A.G.


„W krainie mitów”
We wtorek, 11 marca 2014 roku, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1
w Łużnej, udali się do Gorlickiego Centrum Kultury na sztukę pt. „W krainie mitów”.
Uczniowie klasy IVA podzielili się z nami wrażeniami po obejrzeniu spektaklu.
Jest to opowieść o dwojgu młodych bohaterach, Oli i Michale, którzy podczas szkolnej wycieczki do muzeum zachowują się niewłaściwie i lekkomyślnie. W rezultacie przenoszą się w czasy mityczne. Aby wydostać się z labiryntu muszą odnaleźć cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i powietrze. Zadanie to wymaga od nich odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku. Udaje im się w końcu wrócić do współczesności.

Uważam, że przedstawienie to było bardzo interesujące i pouczające. Widzowie mogli poznać treść niektórych mitów greckich oraz takie postaci jak: Prometeusz, Syzyf, Ikar czy Midas. Podobały mi się rekwizyty i scenografia, dzięki której mogliśmy przenieść się w świat starożytny. Efekty specjalne takie, jak obrazy świetlne na ekranie czy dym imitujący mgłę, wzbudziły moje zainteresowanie i wywołały wiele wrażeń. Chętnie obejrzałabym ten spektakl
jeszcze raz.
                                                                                       Martyna Tokarska, uczennica kl. IVA


11 marca 2014 roku byłem z moją klasą w Gorlickim Centrum Kultury na przedstawieniu pt. „W krainie mitów”. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Bohaterami sztuki byli między innymi: Zeus i Prometeusz. Zaskakujące było połączenie starożytności
z teraźniejszością. Najbardziej podobała mi się scena, w której przedstawiono film pokazujący żywioły takie jak: tsunami, wybuch wulkanu i tornado. Na uwagę zasługuje również wspaniała muzyka. Było bardzo interesujące.
                                                                                          Paweł Jędrzejowski, uczeń kl. IVA

We wtorek 11 marca b.r. o godzinie 800 wraz z chętnymi uczniami z naszej szkoły podstawowej wyjechaliśmy autobusem do GCK na teatr pt. „W krainie mitów”.
          Występowało pięć osób, a każda z nich wcielała się w dwie lub nawet trzy różne postacie. Głównymi bohaterami byli Ola i Michał, którzy razem z klasą i nauczycielem pojechali do muzeum.
Ten spektakl bardzo mi się podobał i chętnie pojechałabym na taki teatr, w wykonaniu tych aktorów, jeszcze raz.
                                                                                Julia Król, uczennica kl. IVA


W Gorlicach z moją klasą oglądałam teatr pt. „W krainie mitów”. Na początku było ciekawie, ale z upływem czasu zaczęłam się nudzić, gdyż było to wykonane w mało interesujący sposób. Szeleszczące dookoła papierki rozpraszały moją uwagę i do końca nie słyszałam wszystkiego. Ciekawym momentem była dla mnie scena, w której przetransportowano dzieci do krainy mitów. Zrobiło się ciemno i było słychać grzmoty. Moją uwagę przykuły stroje aktorów, które były ładne i ciekawie wykonane. Moim zdaniem spektakl ten był mało interesujący i nie poleciłabym go moim znajomym.
                                                                                 Arleta Buraś, uczennica kl. IVA


KONKURS PLASTYCZNY „STOP CYBERPRZEMOCY” ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 13 marca 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Stop cyberprzemocy”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Anny Leśkiewicz i 36 uczniów Publicznego Gimnazjum w Łużnej.

Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:
p. Katarzyna Rak-Wachowska, Skarbnik Urzędu Gminy w Łużnej
asp. Karolina Gurba, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach
asp. Grzegorz Szczepanek, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach
p. Monika Skrobot, dyrektor Zespołu Szkół w Łużnej
p. Jan Drożdż, w-ce dyrektor Zespołu Szkół w Łużnej  
p. Marta Gierałt, nauczyciel Zespołu Szkół w Łużnej.

Zwycięzcami konkursu zostali:
w kategorii uczniów szkoły podstawowej
    I miejsce – Sylwia Żelazny kl.VIB
    II miejsce – Patrycja Semla kl.VIA
    III miejsce – Martyna Witkowska i Wiktoria Dyl kl.VIB

w kategorii uczniów gimnazjum
    I miejsce – Magdalena Lasik i Klaudia Gąsior kl.IB
    II miejsce – Natalia Podsadowska  kl.IC
    III miejsce – Bartosz Cop i Piotr Wiktor  kl.IC
GRATULUJEMY!!!

Na „Walentynkową nutę”
Uczniowie klasy 6a Szkoły podstawowej pod kierunkiem opiekunki szkolnego teatru Marii Biskup przygotowali w ramach zajęć wychowanie do życia w rodzinie miniaturkę przedstawienia pt. „Walentynki”. Sami napisali scenariusz, który podyktowała im szkolna codzienność. W ten sposób została połączona przyjemność z pożytkiem, bo przecież temat zakochania, miłości szkolnej jest bliski każdemu nastolatkowi, a poczta walentynkowa miała swoją oprawę artystyczną.
W tym samym dniu odbyła się dyskoteka walentynkowo- karnawałowa. Rodzice zadbali o wspaniały poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, a humoru dodawały karnawałowe przebrania, które założyli nawet opiekunowie dyskoteki. Wspólne zabawy, konkursy nadały zabawie odpowiedni klimat. M.B.
Zobacz fotki

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W mroźną środę 22 stycznia 2014 r. do naszej szkoły przybyli dziadkowie i babcie zaproszeni przez swoich wnuków na piękną uroczystość  Dnia Babci i dziadka. czytaj więcej


Uroczysta Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

20.grudnia 2013 r. na sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność naszego Zespołu Szkół, uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście -radni gminy Łużna. Na wstępie głos zabrała,  dyrektor Zespołu Szkół w Łużnej p. Monika Skrobot, wprowadzając nas w nastrój świąteczny.
czytaj więcej

Konkursy recytatorskie
Z okazji obchodów Powstania Styczniowego, z inicjatywy biblioteki Zespołu Szkół w Łużnej, zorganizowano uroczysty apel szkolny. Kolejnym Patronom roku 2013 poświęcono gazetki i wystawki biblioteczne. Szczególne miejsce zajęły obchody Roku Juliana Tuwima, w końcu najbliższego bibliotece.
Dla uczniów klas 3 Szkoły Podstawowej im. Anny Leśkiewicz zorganizowano konkurs: „Figielek”, dotyczący znajomości wierszy dla dzieci. Uczniom Gimnazjum zaproponowano konkurs recytatorski pod wspólnym hasłem „Kwiaty polskie”.
czytaj więcej

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
W dniu 8 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Łużnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście:
czytaj więcej

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego