AKTUALNOŚCI - SzPodst1Łużna

Przejdź do treści

Menu główne:

 
Dnia 15 maja 2020 r. odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki
Andrzeja Maleszki  
pt. „Olbrzym”.
 
Uczestnikami byli uczniowie klas piątych szkoły podstawowej.
O miejsca na podium walczyło siedmiu uczniów.
Najwyższe wyniki uzyskali:
I miejsce –Maksymilian Buraś -60/68pkt.
II miejsce- Karolina Góra- 50/68pkt.
III miejsce- Paulina Skrobot- 48/68pkt.
 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 6 marca 2020 r. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa
dla nauczycieli języka polskiego z Gminy Łużna z wykorzystaniem TIK.
W spotkaniu wzięło udział siedmiu nauczycieli.
Nauczyciel prowadzący: Maria Biskup
Klasa: VII a
Temat lekcji: Z czego słynie Polska w wierszu C.K Norwida "Moja Piosnka II"
Walentynki 2020      

   Dnia 13. lutego w naszej szkole - na sali gimnastycznej, odbyła się Dyskoteka Walentynkowa dla klas IV - VIII. Oprócz zabawy mozna było skorzystać z loterii fantowej, z ktorej nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, z saloniku piękności, gdzie dziewczęta mogły zrobić makijaż, a chłopcy fryzurę oraz z mini kawiarenki zaopatrzonej w ciasteczka i napoje.
   Tego dnia świętowaliśmy również Międzynarodowy Dzień Pizzy. ATKlasa IV B pamięta

Dnia 24 października 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy IV B wraz  z wychowawcą udali się na cmentarz parafialny w Łużnej by zapalić znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Uczniowie uczcili pamięć Patronki Szkoły Podstawowej Anny Leśkiewicz oraz księdza prałata Józefa Zabrzańskiego.


VII b na cmentarzu wojennym na wzgórzu Pustki

24 października 2019 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją Szkoły, uczniowie klasy VII b odwiedzili cmentarz wojenny nr 123 na Wzgórzu „Pustki". W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczcili pamięć poległych za Ojczyznę w 1915 roku. Zapalili znicz pamięci między innym na mogile łużnianina Michała Stępnia, który zginął ok. 2kilometry od domu. T. Ż.Pustki cmentarz wojenny nr 123 - klasa 7a
W dniu 22 października klasa 7a z wychowawczynią odwiedziła lokalne miejsce pamięci-  Cmentarz wojenny nr 123 – Łużna-Pustki.
Tematem lekcji wychowawczej było zgłębienie historii tej nekropolii. Korzystając z różnych materiałów analizowaliśmy listę nazwisk żołnierzy z czasów I wojny światowej oraz lokalizację ich pochówku.
Zapalając znicze oddaliśmy cześć wszystkim poległym, bez względu na ich przynależność religijną, narodowościową oraz po której stronie walczyli.Cmentarz komunalny w Łużnej

 Dnia 22 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą VII b wybrali się na cmentarz w celu odwiedzenia i uporządkowania grobów zasłużonych zmarłych. Wspólnie zadbaliśmy o porządek na grobie naszej Patronki szkoły Anny Leśkiewicz, niedawno zmarłego ks. Józefa Zabrzańskiego oraz Jana Turskiego, walczącego w II wojnie światowej. Zapaliliśmy znicze na zapomnianych grobach.
Cmentarz w Łużnej - klasy I-III

W ramach akcji ,,Szkoła pamięta” uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, miejscowych bohaterów, którzy zasłużyli na pamięć w naszej społeczności. Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty także pod Tablicą Pamiątkową, upamiętniającą bohaterów II wojny światowej. Widnieje na niej wymowny napis: CHWAŁA  WAM – PRZYKŁAD NAM”.


Zajęcia w terenie z panią leśnik

   Leśnicy zajmują się nie tylko prowadzeniem gospodarki leśnej lecz także edukowaniem społeczeństwa. W celu w dniu 15 października 2019 r. odwiedziła nas p. Jadwiga Cieśla z Nadleśnictwa Zagórzany. Czwartoklasiści - uczniowie koła ekologicznego pod opieką nauczycieli wyruszyli na dwugodzinne zajęcia przyrody na terenie Pustek.
Pani leśnik przeprowadziła zajęcia warsztatowe ze znajomości zasad zachowywania się w lesie oraz rozpoznawania drzew i krzewów leśnych.   O zainteresowaniu tematem świadczyło wiele zadawanych pytań. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątek- pomocy naukowych do wykorzystania nie tylko na lekcjach przyrody. Dla wszystkich była to wspaniała i pouczająca lekcja przyrody na świeżym powietrzu.
 
Copyright 2020. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego