BIBLIOTEKA - SzPodst1Łużna

Przejdź do treści

Menu główne:A  A A  

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

                                 Zobacz nowości w naszej bibliotece szkolnej


Wyniki konkursów bibliotecznych


Dzień Głośnego Czytania w naszej bibliotece


29 września 2020 r.  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami uczcili święto głośnym czytaniem w bibliotece szkolnej fragmentów zaproponowanej przez bibliotekarza lektury. Uroczystość miała na celu promocję książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz rozbudzanie zamiłowań czytelniczych. Wszyscy z wielkim entuzjazmem zaangażowali się  w czytanie fragmentów książki mówiącej o jakże prozaicznym, a jednocześnie każdego dotyczącym problemie. „- Naprawdę nie wiem, gdzie się gubią… - Przecież do pralki trafiają zawsze dwie, a potem okazuje się , że jedna gdzieś znika.” – pisze Justyna Bednarek. Na to pytanie znalazła się w końcu odpowiedź –jak opowiada autorka – inspiracja do napisała opowieści  o skarpetkach leżała na ulicy…
Taka inicjatywa na pewno zachęciła uczniów (przynajmniej niektórych) do poznania książki w całości oraz zainteresowania się jej kontynuacją, która niedługo ukaże się w księgarniach. To bez wątpienia promocja czytelnictwa wśród uczniów.
                     Zobacz fotki                                       ECCiekawostki i pomoce  

Co to jest   FAKE NEWS   i  HEJT
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      
 W dniu 23 stycznia 2020 r. w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej,
a szczególnie rozwijanie umiejętności czytania.
Uroczystego aktu pasowania księgą baśni uczniów klasy I b dokonała Pani Dyrektor Monika Skrobot, natomiast Pani Wicedyrektor Beata Tokarska oficjalnie do grona pełnoprawnych czytelników wprowadziła uczniów klasy I a.
    Uroczystość rozpoczęła się programem przygotowanym przez bibliotekarza wraz z uczniami klas trzecich. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, zmagali się z zagadkami, których rozwiązanie stanowiły imiona postaci baśniowych. Następnie wysłuchali skarg książek na uczniów, którzy je niszczą, plamiąc, rysując, brudząc i zaginając kartki.
Nikola K., która wcieliła się w rolę królowej biblioteki, skierowała do pierwszoklasistów kilka próśb, a przybyli uczniowie oczywiście obiecali je spełnić. Po tym nastąpił moment uroczystego pasowania.
Na zakończenie wszyscy pełnoprawni czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i słodkie upominki.
     Takie spotkanie na pewno pozostanie w pamięci nowo przyjętych czytelników, a uwagi i prośby książek o ich poszanowanie nie pozostaną bez echa.     EC        
                   Zobacz fotogalerię poniżej

 
Copyright 2020. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego