KONKURSY MUZYCZNE - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

KONKURSY MUZYCZNE

HISTORIA > 2016/2017

W dniu 24 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się I Powiatowy Konkurs Wokalno-Muzyczny Popularyzujący Twórczość Zespołu „PECTUS” pod nazwą „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”.
W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział 30 osób, wśród których znaleźli się młodzi, uzdolnieni muzycznie uczniowie, którzy zaprezentowali przed jury oraz zgromadzoną publicznością swoje artystyczne talenty.kategoria Solo:
oceniło 14 prezentacji muzycznych z których wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach:


kategoria Zespół:

kategoria Duet:

kategoria Solo:
miejsce III- Zespół Szkół w Łużnej, Julia Król, Opiekun- Dariusz Tarsa

III GORLICKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
I MIEJSCE JULIA KRÓL

W dniu 23 stycznia br. odbył się III Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Organizatorami Konkursu byli Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Gorlickiego Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach przy współorganizacji Krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Pana Tomasza Płatka Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Gorlickiego oraz Pan Adam Piechowicz Radny Rady Miasta.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów gorlickiego i sądeckiego. Uczestnicy występowali indywidualnie oraz w zespołach, składających się od kilku do kilkunastu osób.
W skład Komisji Konkursowej oceniającej występy młodych artystów weszli:
przewodniczący Pan Henryk Rąpała Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Pani Jadwiga Zagórska nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Pani Roksana Szczypta Szczęch główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie
Pan Tomasz Kubala Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach
Pan Janusz Zięba Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury
Wszyscy biorący udział w Konkursie wykonali wylosowane dwie zwrotki z pięciu obowiązkowych utworów przewidzianych w regulaminie oraz utwór dowolny o tematyce patriotycznej wybrany przez siebie.
W kategorii GIMNAZJUM soliści oraz zespoły:
I miejsce jury przyznało uczennicom  ex aequo  Julii Król (uczennica klasy I gim.) Zespół Szkół w Łużnej (wykonała utwór „Polskie skrzydła”) oraz Natalii Siwiak (uczennica klasy II gim.) Zespół Szkół w Szymbarku (utwór „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”)
Uczennice w nagrodę pojadą w czerwcu na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

II miejsce
nie przyznano
III miejsce przypadło Zespołowi „Prima” (uczniowie klasy II gim.) Zespół Szkół w Dominikowicach (utwór „Niepodległa, niepokorna”)


Julii  składamy wielkie
GRATULCJE!!!!
i życzymy wspaniałej kariery wokalnej na konkursach ogólnopolskich.

D.T.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego