SEGREGUJEMY - SzPodst1Łużna

Przejdź do treści

Menu główne:

HISTORIA > 2019/2020
Szkolna segregacja odpadów
Zagadnienie właściwej segregacji odpadów to częsty temat zajęć szkolnych. Również klasy czwarte na zajęciach koła ekologicznego w dniu 02 marca 2020 r., pod kierunkiem nauczycieli przyrody uczyli się, że segregacja śmieci to ochrona środowiska naturalnego. Sortowanie śmieci oraz późniejsze odzyskiwanie z nich różnych surowców to skuteczna metoda, by zapobiec stopniowemu przepełnianiu się składowisk odpadów.
Uczniowie korzystali zarówno z materiałów przekazanych przez Urząd Gminy Łużna (broszury informacyjne dla każdego ucznia), jak też materiałów wideo, udostępnionych na stronie Ministerstwa Klimatu oraz strony www.ekodzieciaki.pl.
Działania edukacyjne dotyczące segregacji odpadów to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczna segregacja śmieci w szkole.
Jedno z zadań uczniów polegało na przyniesieniu z domu odpadów typu: różnego rodzaju folie, puszki, słoiki, worki, puste torebki papierowe, plastikowe butelki, pudełeczka po jogurtach, szklane butelki, opakowania papierowe kartoniki typu Tetra Pak po mleku lub po śmietanie, liście, ręczniki papierowe i chusteczki. Każdy uczeń segregował odpady do właściwych worków. Ten egzamin zdali na 5.
Dzięki tego typu lekcjom segregacja odpadów staje się powszechnym i skutecznym sposobem walki z zaśmieceniem środowiska.   BS


 
Copyright 2020. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego