Włosi w szkole - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Włosi w szkole

HISTORIA > 2013/2014

W dniu 16 września 2013 roku odwiedziła naszą szkołę delegacja z miejscowości Massarosa z Włoch. Przybyli do nas przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele, przedstawiciele komitetu rodzicielskiego oraz grupa uczniów.
Delegacja uczniów z naszej szkoły miała okazję porozmawiać z włoskimi rówieśnikami i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez p. Agnieszkę Guzik.
 W spotkaniu z uczniami z Włoch wzięli udział przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy po krótkim przedstawieniu się rozpoczęli gry i zabawy językowe w języku angielskim. Wykorzystując sprzęt multimedialny w sali językowej uczniowie mieli doskonałą okazję spędzić miło czas, uzyskać wiele ciekawych informacji na temat życia codziennego i kultury naszych włoskich gości, a nawet poznać kilka włoskich słów.  
 Kolejną atrakcją był rozegrany na sali gimnastycznej towarzyski mecz piłki siatkowej, a następnie zwiedzanie naszej szkoły. Włosi podziwiali estetykę naszych sal lekcyjnych. Jednak największą atrakcją okazała się wizyta w Izbie Regionalnej, zabytkowe eksponaty wzbudziły ogromny zachwyt naszych gości.
Na zakończenie spotkania uczniowie wyrazili swoje zadowolenie oraz chęć utrzymywania kontaktów między sobą poprzez portale społecznościowe lub pocztę elektroniczną. Najbardziej liczą jednak na to, że spotkają się ponownie w przyszłym roku.  
      Delegacja włoska uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym, w którym wzięli udział: dyrektor szkoły p. mgr inż. Monika Skrobot, wicedyrektor p. mgr Jan Drożdż, dyrektor Samorządowego Przedszkola  p. mgr Anna Ćwiklik, przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Habaj oraz przedstawicielka rodziców z gimnazjum - pełniąca funkcję tłumacza
j. włoskiego oraz grupa nauczycieli z naszego Zespołu Szkół.
 Dyskusja dotyczyła wzajemnych doświadczeń w zakresie współpracy szkoły z rodzicami, sposobów finansowania różnych przedsięwzięć szkolnych, organizowania zajęć pozalekcyjnych służących rozwojowi zainteresowań uczniów, podobieństw i różnic w zakresie funkcjonowania szkoły - w tym w kwestiach dotyczących edukacji wczesnoszkolnej, nauki języków obcych, stosowania projektów.
 Nauczyciele z Włoch byli pod wrażeniem wyposażenia naszej szkoły i przedszkola a także bogactwa i różnorodności uczniowskich prac plastycznych. Goście z uwagą obejrzeli Izbę Regionalną, szczególnie zainteresowali się narzędziami rolniczymi i sprzętem domowym, który już wyszedł z użycia. Zasadniczą część dyskusji stanowiła kwestia wzajemnej współpracy, którą obydwie strony są bardzo zainteresowane.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego