PRZEDSZKOLE

Dzień Piżamy w Przedszkolu

17 maja po raz drugi braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Dzień Piżamy w Przedszkolu. Dzięki zeszłorocznej edycji, a więc również dzięki wsparciu rodziców, dzieci i nauczycieli z naszego przedszkola udało się zakupić pompy na oddział dziecięcej onkologii i hematologii, spełnić marzenia onkodzieci i otworzyć mały ośrodek rehabilitacji w Lublinie. Podczas akcji organizowanej w tym roku dzieci dowiedziały się, co tego dnia symbolizuje piżama, jak wygląda leczenie dzieci na oddziałach onkologicznych, jakiego wsparcia oni sami mogą udzielić i jak pomagać w trudnej walce z chorobą nowotworową. Dzień Piżamy w Przedszkolu to również forma zwracania uwagi na zdrowie – czym jest i jak należy o nie dbać. Dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami aktywnie uczestniczyły w zajęciach fitness, aby promować i zadbać o swoje zdrowie fizyczne. Zajęcia poprowadziła Pani Karolina Górska – instruktor fitness, pilates, DEEPWORK oraz trener GT i trener personalny, zapewniając tym samym ogromną dawkę pozytywnej energii. Wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane fundacji “Gdy liczy się czas” na budowę magicznego Centrum Rehabilitacji i fizjoterapii MOGWART – Mogę i jestem tego wart!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji! Dołączyliśmy do cudownych Aniołów w Piżamach i w tym roku!